Arama sonuçlarında zengin görünüm sağlayan Bağlantı Şemaları hakkında bilginiz var mı?

Şema işaretlemesi, Yapısal Veri veya Mikro Veri olarak da adlandırılır ve sayfanın içeriğini belirlemeye yardımcı olan kod parçacıklarıdır.

Arama sonuçlarında şema işaretlemesi ve önemi bursa sen uzmanı yılmaz sara tarafından anlatılıyor.
Arama Sonuçlarında Zengin Görünüm

Şema İşaretleme (Yapısal Veri) Neden Önemli?

Şema işaretlemesi, Yapısal Veri veya Mikro Veri olarak da adlandırılır ve sayfanın içeriğini belirlemeye yardımcı olan kod parçacıklarıdır. Kullanıcılar Google’da çeşitli amaçlarla arama yaparlar. Şema işaretlemesi, arama motorlarının kullanıcılara ve web site sahiplerine daha iyi hizmet vermesi için arama sonuçları sayfasının zenginleştirilmesidir. Mikro verileri kullanmaya başladığınızda, arama motorları sitenizi daha iyi tanır, web sitenizin içeriğini daha iyi anlayarak kullanıcılara daha alakalı arama sonuçları sunabilir.

Şema işaretlemenin arama sonuçlarına direkt bir etkisi olmasa da kullanıcı etkileşimi yani daha çok tıklama alma potansiyeli vardır. Google’da daha iyi sıralamalar için web sayfalarına şema işaretlemesi eklemek çok önemlidir.
Bununla birlikte bir web sitesine şema işaretlemesi eklemek, daha iyi arama motoru görünürlüğü için Google’a gerekli bilgi grafiğini sağlayacaktır.

Şema verileri, arama yapan insanların aradıklarına daha hızlı ulaşma imkanı verir.  Arama motorları her geçen gün daha akıllı hale gelmektedir. Arama yapan kişilerin amacını anlamak için eşanlamlı kelime varyasyonları, konuşma eğilimleri gibi doğal dil unsurlarını kullanılır ve arama motorlarına bir nevi istihbarat sağlayabilir. Ayrıca Google arama sonuçlarını göstermek için kişiselleştirme verilerini de kullanır.

Çeşitli şema türleri mevcuttur. Web sitenizin profilinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bursa SEO - Arama Motoru Uyumluluk Hizmetleri
SEO Süreci: Optimizasyon Adımları Neler?SEO Süreci başladığında yapılması gereken ilk şey hedefi belirlemektir. Amaç olmadan ne yapmamız gerektiğini asla bilemez, sağda solda duyduğumuz, beynimizin web sitelerinden, videolardan topladığı bilgi karmaşasında kayboluruz. Bir web sitesinin arama motorla…

WordPress Şema İşaretleme Eklentileri

WordPress’te ücretli ve ücretsiz birçok Schema Markup ya da Rich Snippets eklentisi vardır. Bu eklentilerin kullanımı basittir. Bu tür bir eklenti, web sitenizin her sayfasına Şema kodunu gereksinimlerinize göre otomatik yazar. Eklenti  zengin snippet’leri otomatik olarak arama motoru Sonuç sayfalarına ekler.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejilerini kullanırsanız, rakiplerinize kıyasla en ufak bir avantajın bile işiniz üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Profesyonel SEO hizmetleri biraz pahalı olsa da, arama motorlarının nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinmek ve temel düzenlemeleri yapmak zor değildir.

SEO hakkında bilgi sahibi olmak, bir SEO uzmanı ile çalıştığınızda size nasıl bir hizmet vereceği hakkında daha iyi bir fikrinizin olmasını sağlar. Google, kullanıcılara iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak istediğinden , her arama sonucunu, arama yapan kişiye göre en iyi biçimde göstererek kişiselleştirmeye çalışır. Şema işaretlemeleri, arama motorlarının içeriğin amacını anlamasına yardımcı olduğundan, web sitenize Schema işaretlemesini ekledikten sonra içeriğinizin daha fazla ilgi görmesi muhtemeldir.

Sık Sorulanlar
SEO Uzmanlığı ve İlgili Hizmetler Hakkında, SEO ve ilgili uzmanlık hizmetleri hakkında sıkça sorulan sorular. SEO, şirketinizin geleceğine yapılan bir yatırımdır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen organik trafik, uzun vadede, ücretli arama trafiğinden çok daha yüksek bir yatırım getirisine…

Öne çıkan WordPress Şema işaretleme eklentileri

WordPress SEO Plugin – Rank Math
Schema & Structured Data
Schema PRO
WP SEO Structured Data Schema
Markup (JSON-LD) schema.org

Schema.Org Kaynaklar

https://developers.google.com/structured-data/
https://schema.org/Article
https://schema.org/BlogPosting
https://schema.org/BreadcrumbList
https://schema.org/Event
https://schema.org/LocalBusiness
https://schema.org/NewsArticle
https://schema.org/Organization
https://schema.org/Person
https://schema.org/SiteNavigationElement
https://pending.schema.org/speakable
https://schema.org/Video
https://schema.org/WebSite

Arama Motoru Optimizasyonu için mükemmel bir destek sağlayan WordPress, bir web sitesini yönetmek için en iyi platformlardan biri olarak kendini kanıtlamıştır. WordPress’in eklentilerini kullanarak, web sitenize Schema işaretlemesi ekleyebilirsiniz. Şema biçimlendirme, sitenizin arama motorları arasında tanınmasında önemli bir rol oynar.

Ticaret yapıyorsanız, muhtemelen bir web siteniz de olmak durumunda. Web siteniz ticari amaçlarınıza ulaşma ve işinizi büyütmek için çok önemli bir araç haline getirilebilir. Bununla birlikte web sitenizin arama motorlarında görüntülenme biçimi, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek ve hizmetlerinizi internette tanıtmak için de aynı derecede önemlidir.

Arama motorları ve internet geliştikçe işletmelerin tanıtımlarını yapabileceği daha modern yollar keşfediliyor.

İnternette herkes daha fazla müşteriye ulaşmak için türlü yöntemler denemekte, rekabet edebilmek için yeni dijital pazarlama trendleri uygulamaktadır. En iyi sonucu elde etmek için en iyi uygulamaları kullanmak esastır.

Sık Sorulanlar
SEO Uzmanlığı ve İlgili Hizmetler Hakkında, SEO ve ilgili uzmanlık hizmetleri hakkında sıkça sorulan sorular. SEO, şirketinizin geleceğine yapılan bir yatırımdır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen organik trafik, uzun vadede, ücretli arama trafiğinden çok daha yüksek bir yatırım getirisine…