DJI Mavic 3 İnceleme

DJI Mavic 3 inanılmaz güzel bir drone. Şaşırtıcı derecede güçlü kameraları ve sessiz çalışması, sağlam performansı ile gerçekten benzersiz bir drone.

DJI Mavic 3 İnceleme
DJI Mavic 3

DJI Mavic 3, havadan, profesyonel kalitede fotoğraflar ve videolar çekmenin şu an açık ara en erişilebilir yolu. Fiyatı biraz pahalı, ancak özellikleri buna değer gibi görünüyor.

Neler İyi

  • Micro 4/3 sensör ile yüksek kalitede fotoğraf ve video
  • Süper zoom kamera
  • Yeni koruyucu kapak (büyük bir gelişme(
  • Hızlı ve hassas uçuş kabiliyeti
  • Uzun pil ömrü  
  • Diğer drone-lar ile karşılaştırıldığında sessiz  
  • Olumsuz koşullarda bile kararlı ve esnek  

Neler Kötü

  • Maliyetli bir teknoloji olsa da pahalı  
  • Yükseltilmiş modelelri ve aksesuarları muhtemelen daha pahalı olacak
  • Yavaş GPS alımı  

Hava fotoğrafçılığı yapmak istiyorsanız, nispeten uygun fiyatlı herhangi bir drone'daki sınırlayıcı faktörün kamerası olduğunu görebilirsiniz. Mavic 3 bu durumu değiştirmeye niyetlenmiş gibi duruyor. Ana kamerasında önemli ölçüde daha büyük bir görüntü sensörü sunmakla kalmayıp aynı zamanda telefoto çekimler için etkileyici bir süper zum kamerası da var. Bu drone, bu seviye bir üründe daha önce pek görülmemiş özellikler sunuyor, ancak bu fiyata almaya değer mi?

DJI Mavic 3 Yenilikler

Önceki Mavic serisi dronlara göre önemli gelişmeler var, güvenli uçuş ve insanlı uçakları riske atmamak için ADS-B Airsense özelliğinin yanı sıra daha hızlı ve daha uzunpil ömrüne sahip. En büyük fark, Mavic 3'ün çift kamera sistemi hem Mavic 2 Pro'dan daha büyük bir sensöre hem de Mavic 2 Zoom'un kamerasından daha fazla  yakınlaştırmaya sahip.

DJI'nin modern kameralı drone'larından birini uçuran herkes Mavic 3'ün tasarımını tanıdık bulacaktır. Drone'nun temel şekli, bazı önemli istisnalar dışında Mavic 2'den çok farklı değil.  Farkı ise kamera çok büyük, çünkü yukarıda belirttiğimiz gibi kamerasına önemli geliştirmeler yapılmış. İkincisi, piller artık drone'nun arkasından takılıyor ve uzun ve dikdörtgen şeklinde.  

Bunun dışında, Mavic 2 ile aynı katlama konfigürasyonunu kullanılmış. Gimbal ve kamera artık drone kapatıldığında otomatik olarak kilitleniyor. Ek olarak, daha önce kamerayı ve yalpalamayı korumak için kullanılan ince plastik balonun yerini etrafını sarab daha sağlam bir başlık alıyor. Bu özellik, gimbali ve motorları, bıçakları ve sensörleri taşıma sırasında hasar görmekten korumak için tasarklanmış.

Kamera

Mavic 3, bir drone için gerçekten çok iyi bir kameraya sahip. Micro 4/3, genellikle profesyonel aynasız kameralar için minimum boyut olarak kabul edilir ve bir insansız hava aracına, daha da önemlisi Mavic 3 gibi fiyat olarak nispeten kolay erişilebilir bir kamera takılması gerçekten muhteşem.

Zum

Süper zum kameranın görüntü kalitesi harika değil, ancak yalnızca geniş açılı bir lense sahip bir drone ile çekmesi imkansız olan fotoğrafları çekmenize olanak tanıyor. Bu özellikle belirli bir mesafeyi korumanızı gerektiren vahşi yaşam fotoğrafçılığı için düşünülebilir.

Gimbal

Gimbalın bu kadar uzun bir odak uzaklığını dengelemeyi bu kadar iyi başarması etkileyici.

Hız

Mavic 3 saatte 75km yapabilir. Bu hız bir arabaya yetişmek için yeterlidir, ancak bu hızı yalnızca engellerden kaçınmanın devre dışı bırakıldığı spor modunda elde edebilirsiniz.

Uçuş Süresi

Mavic 3'ün 46 dakikalık bir uçuş süresi var. Önceki modeller ile karşılaştığın her pil için nerdeyse 10 dakikalık bir fark var.

DJI Mavic 3 Fiyat

DJI Mavic 3'ün fiyatı 2200 dolar'dan başlıyor ve ek özellikleri ile 5000 dolara'a kadar çıkabiliyor.

DJI Mavic 3 inanılmaz güzel bir drone. Şaşırtıcı derecede güçlü kameraları ve sessiz çalışması, sağlam performansı ile gerçekten benzersiz bir drone.

YS Görsel Çözümler Abonelik

Bültene abone olarak yenilklerden anında haberdar olabilirsiniz.
jamie@example.com
Abone Ol