SEO, Adwords Danışmanlığı Ücretsiz Deneme Süresi Hizmet Şartları

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve belirli Dijital Pazarlama faaliyetlerini geliştirme hizmetlerimiz, işimizin niteliğinin müşterilerimiz tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu şartname, asıl anlaşmanın yapılabilmesi için gerekli olan 1 aylık ön çalışma ile ortaya çıkarılması beklenen sorumluluklara, rollere ve beklentilere atıfta bulunur. Hizmeti sunan (SEO Uzmanı Yılmaz Saraç) ve hizmeti alacak olan kişiler arasında verimli bir işbirliği gerçekleştirmek, ideal bir ortam oluşturarak işin nasıl ele alınacağı ve nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili tüm detayların en doğru biçimde ortaya çıkarılması için gereklidir.

Ön hizmet süresi içerisinde, ele alınan faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde rol alacak kişilerin belirlenmesi, görevin dağıtım şekli, dönüş, geribildirim süreleri hakkında nihai sorumlulukların tanımı yapılacaktır. Hizmet kapsamının değiştirilebilmesi, hizmetin kapsamı dışında tutulan ancak hizmeti etkileyen çalışmaların belirlenmesi ve talep edildiğinde yerine getirilme şekli ile ilgili detayların ortaya çıkarılması sağlanacaktır. Hizmet sağlayıcı, sorunları raporlamak, nedenlerini, uygun çözüm ve geliştirme yollarını üretmekle yükümlüdür.

Hizmet sağlayayıcı bu süre içerisinde, sunucu performansı, yönlendirme sorunları ve doğru kullanımı, işlevsellik, kullanılabilirlik, kullanıcı deneyimi sorunlarının keşfi ve geliştirilmesi, url yapıları, iç ve dış bağlantılar, indeksleme kurallarının belirlenmesi vb. sorumluluklarının uygulanması için teknik olarak, web sitesinde veya sunucuda herhangi bir manuel müdehalede bulunmaz.

Bir aylık süre sonunda, aşağıdaki temel süreçler ve kapsadıkları tüm alt alanlar analiz edilmiş, işin gereksinimleri ortaya çıkarılmış ve fiyatlandırma için esnek bir kapsam oluşturulmuş olacaktır.

 1. Fiziksel Performans (Sunucu), Site Performansı
 2. Entegrasyonlar, veri paylaşımı (GA, GMB ve diğer denetim araçlar)
 3. Anahtar kelime araştırması, hedefleme, keşif (LSI)
 4. Sayfa içi SEO, Url, Meta keyword eşleştirme, semantik kontroller (TF*IDF vb)
 5. Yapısal verilerin etkin kullanımı için destek (Rich Snippets)
 6. Tarama verimliliği, index stratejisi
 7. Trafik analizi
 8. Rakip / sektör analizi
 9. Geri bağlantı yapılandırma kanallarının keşfi,
 10. Blog, sosyal medya stratejilerinin keşfi
 11. Kullanılabilirlik ölçümleri ve geliştirme
 12. İçerik oluşturma, strateji ve yöntemlerin keşfi

Yukarıda belirtilen alanlarda elde edilen tüm veriler haftalık olarak raporlanacak, gerektiğinde anlık olarak da erişilebilecektir. Bu çalışmaların sonunda hizmet alan web sitesinin, teknik SEO sorunlarının tamamı çözülmüş, arama ağlarındaki performansı ve dijital pazarlama faaliyetleri için gerekli ihtiyaçların önemli bir bölümü ortaya çıkarılmış olacak ve tanımlanabilir hale gelecektir. 

Ücretsiz deneme süresi talepleri ajansımızın kapasitesine göre sıraya alınmaktadır. Ayrıca belirli hassas sektörler, daha önce Black Hat Seo yöntemleri ile yönergeleri ihlal ederek manuel cezaya maruz kalmış web siteleri kabul edilmemektedir.