Bu aracı kullanarak Anchor metinler, nofollow, yeni pencerede açma gibi özellikler dahil edilmiş linkler oluşturabilirsiniz.

Her sıraya bir adres ve bir çapa metin yazın. Her adres kendi sırasındaki çapa metini kullanarak bir link oluşturacaktır. Adresi tam olarak yazın. (http veya https ya da gerikiyorsa www.) 

URL Listesi Çapa metin
 

nofollow ekle   Bağlantıları yeni sekmede aç
İfadeleri değiştirmeyin (Bu, girildikleri sırayı koruyarak, ifade başına yalnızca bir .html bağlantısı oluşturur.)

 

Backlink ve Önemi

Google’da yer almak istiyorsanız, kaliteli geri bağlantılar oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Ancak unutmayın kaliteli bir backlink, 1.000 düşük kaliteli backlinklerden daha güçlü olabilir. Peki bir backlink’in yüksek kalite mi, düşük kalite mi olduğunu nasıl bileceğiz Şöyle: yüksek kaliteli backlinklerin hepsi şu özellikleri taşıyor:

 1. Güvenilir, yetkili web sitelerinden geliyorlar
  Yetki nedir? Bu kavram “Domain Authority” olarak bilinir, raporlarda DA olarak görürsünüz. Temel olarak, bir site ne kadar fazla otoriteye sahipse, yönlendirdiği siteler de bu otoriteden payını alır.
 2. Hedef anahtar kelimeyi bağlantının çapa metnine dahil ediyorlar.
  Doğal olarak, bağlantılarınızın hedef anahtar kelimenizi içeren bir metin içermesi gerekir. SEO Analizleri çapa metinler yani spesifik bağlantıların o anahtar kelime için daha yüksek sıralamalar arasında bir ilişki olduğunu göstermektedir.
 3. Link alınan site veya sayfalar birbiriyle kavramsal olarak ilişkilidir.
  Bu özellik önemli. Google doğal olarak, bağlantılarınızın kendi nişiniz içindeki web sitelerinden gelmesine önem veriyor. 
 4. Dofollow” bağlantı
  Google ve diğer arama motorları, “nofollow” etiketi bulunan bağlantıları görmezden gelebilir. Bu konuda çalışan algoritma her ne kadar karmaşık olsa da temel anlamda bir “dofollow” link bağlantı verdiği siteye kefildir. 
 5. Bağlantının ilk kez verilmiş olması.
  Bir web siteinden birçok backlink almış olabilirsiniz ancak bu bağlantıların hiçbiri ilki kadar değerli olmayacaktır. 

İşletmeniz daha fazlasını hak ediyor!

Google aramalarında görünürlüğü yüksek olan işletmeler 10 kat daha hızlı büyümektedir! 

Hemen bilgi al

kapatmal için ESC basın

Link Oluşturma Aracı” te bir düşünce

Yorum yapın