SEO için mükemmel optimize edilmiş WordPress Temaları

Tema seçimi SEO için çok önemlidir. WordPress’in popülerliği karşımıza birinden farklı 10 binlerce tema seçeneği çıkarıyor. Temalar birçok farklı yönden değerlendirilebilir ancak bazı temalar tam bir SEO dostudur.

WordPress kullanıcıları olarak hepimiz bazı temalara alışkınızdır. Farklı temalarda zaman kaybetmeyi pek göze alamayız. SEO için muhteşem düzeyde optimize edilmiş temalar mevcut ve bence alışmak için zaman harcamaya değer.

İyi optimize edilmiş bir tema başarınızın tek nedeni olmayacak olsa da, kesinlikle önem verilmesi gereken ve avantajları göz ardı edilemeyecek bir konudur. Peki SEO için en iyi seviyede optimize edilmiş temalar hangileri?

Schema

Önceden yapılandırılmış rich snippets özelliği harika. Rank Math ile birlikte gelen yapılandırılmış veri özelliğine ek olarak, daha fazla yapısal veri türü, detaylı işaretlenebiliyor.

schema wordpress seo tema
Schema WordPress Teması

En önemli özelliği çok hafif ve çevik bir tema olması. Web sitenizde önceliğiniz hız ise, My ThemeShop tarafından sunulan Schema iyi bir tercihtir. Yönetici arayüzü birçok temaya göre daha kolaydır. Sosyal medya için yerleşik incelemeler ve oylama özelliği gibi ek işlevlere sahiptir.

Avada

Bu dünyanın en çok satan SEO dostu WordPress temalarından biridir. Piyasaya sürüldüğünden beri 100 binden fazla satılmıştır. Avada birçok farklı ihtiyacı karşılayabilecek, çok güçlü özelliklere sahip bir temadır.

 tema avada
Avada WordPress Teması

Kullanıcılarının bildiği gibi Avada, kullanım kolaylığı veya stil sınırlamalarından ödün vermeden SEO için optimize edilmiştir. Retina ve Mega Menü standart gelir. Tüm ekranlara duyarlıdır. (Responsive) WooCommerce entegredir. Hem uzmanlar hem de yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir yönetim paneline sahiptir.

Magazine

Magazine, Themify ekibi tarafından oluşturulan üç sütunlu bir temadır. Retina ve Responsive özelliği çok gelişmiştir. Mevcut grafik öğeleri tüm mobil ve masaüstü cihazlarda tutarlıdır ve tam kalitesini korur.

en iyi seo wordpress tema 3
Magazine WordPress Teması

Büyük haber sitelerinin kalitesinde bir sunum yapabilirsiz. Uyarlanabilir tasarımı sayesinde, yönetim panelinde değişiklik yapmak hiç sıkıcı değil. Mizanpajlar ve sidebar için çok çeşitli tasarım seçenekleri mevcut. Standart olarak ideal seviyede SEO uyumlu.

Eleven40 Pro

HTML5 ile tasarlanmış bu fantastik tema, mükemmel bir sayfa düzeni ve tasarımı ile birlikte geliyor. Eleven40 Pro’da sayfa öğeleri farklı çözünürlüklerde kolayca ölçeklenebiliyor.

en iyi seo wordpress tema 5
Eleven40

Ölçeklendirme özelliği hızını etkilemiyor ve kullanılan çözünürlükten bağımsız çalışıyor. Etkileyici yükleme süresine sahip ve SEO için tam optimize edilmiş. Çok çeşitli tasarım ve renk seçenekleri ile farklı ihtiyaçlara uyarlanabiliyor.

Parallax Pro

Paralaks Pro’nun tüm özelliklerinin çalışması için Genesis Framework’ün kurulu olması gerekiyor. Genesis Framework kullanan tüm temalar muhtemelen SEO uyumludur. Paralaks Pro blogcular arasında oldukça popülerdir.

en iyi seo wordpress tema 7
Parallax Pro

SEO için harika bir yapıya ve son derece hızlı yüklenme hızlarına sahiptir. Tema, SEO konusundaki sıradan görevleri otomatikleştirebilir. Hızdan ödün vermeden istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz esnek ve kolay uyarlanmış bir temadır. Aralarında geçiş yapabileceğiniz kişiselleştirilmiş düzenler oluşturabilirsiniz.

Sonuç

Zaman içinde tecrübe ettiğim temel nedenlerden dolayı, SEO ve hız konusuna öncelik vererek yukarıdaki temaları önerdim. WordPress için yeni bir tema ihtiyacınız varsa, kalitesinden emin olmak kullanıcı yorumu ve önerilerini incelemelisiniz. Özelleştirme, değişiklikler yapıldıktan sonra darmadağın olmayan, kolayca uyarlanabilen, SEO için iyi optimize edilmiş, tüm cihazlarda sorunsuz ve hızlı yüklenen bir web sitesi kullanıcı deneyiminiz için en iyisidir.