Backlink Analizi

Bu backlink analizi ile web sitenizin Google sıralamasına etki eden backlinkleri önem sırasına göre keşfedebilirsiniz. En İyi backlinkleriniz hangileri? Sitenizi hemen analiz edin.


Neden kaliteli backlink ihtiyacım var?

Birçok kişi düşük kaliteli ve spam içerikli bağlantıların yalnızca maniplatif SEO tekniklerini ve bağlantı çiftliği kullanıldığında ortaya çıkabileceğini düşünmektedir. Ancak, Bağlantı Oluşturma araçları veya Geri Bağlantı teknikleri kullanmayan birçok web sitesi zararlı backlink oluşturma ndeniyle zarar görmektedir. Tamamen legal yöntemler kullansanız bile bazı olasılıklar nedeniyle bağlantılarınızdan zarar görebilirsiniz.

Alan Adı Geçmişi

Yeni bir alan adı kaydediyorsanız, birisinin sizden önce bu alan adını kullanmış olabileceğini unutmayın. Bu etki alanına giden daha öneden oluşturulmuş geri bağlantılar hala aktif olabilir. Https://web.archive.org üzerinde alan adınızın geçmişine bakın. Ek olarak satın aldığınız alan adı daha önceden bir cezaya maruz kalmış olabilir.

Doğal gibi görünen backlink

Özellikle eski sitelerde backlinkler doğal gibi görünebilir. Bağlantıların kalitesi, link verenin alan adının itibarına ve kalitesine bağlıdır, eğer alan adı spam ve şüpheli hale gelirse, bağlantı bu nitelikleri de devralır. Sonuçta, iyi görünen bir site bile bir dizi bağlantıyı hackleyebilir, satabilir, alan adı sahibi değişebilir veya sitesini kötüye kullanmaya başlayabilir.

Negatif SEO

Genellikle bilginiz olmadan olur. Birisinin sitenizi yaptırımlara maruz bırakmak ve Google dizinindeki konumunuzu zedelemek için çok sayıda geri bağlantı oluşturduğunu düşünün. Genellikle rekabetçi veya yerel nişlerde karşılaşılan bir yöntemdir. Ancak diğer nişlerde artan rekabet ile bu tür teknikler daha yaygın hale gelmektedir. Ayrıca müşterilerine şantaj yapan bazı web tasarımcılar ve SEO uzmanlarının olduğu da bilinmektedir.

Bu tür bir durumu önlemek için Google Analytics’ten gelen trafiği sürekli izlemeniz ve backlink profilinizi kontrol etmeniz gerekir. Tehlikeli bağlantıların oluşumunu tespit etmeli ve analiz etmelisiniz. Bağlantının tehlikeli olduğunu düşünüyorsanız, bağlantıdan kurtulmalı veya Google Web Yöneticisi Araçları’ndaki Google Disavow aracılığıyla Google’ı bilgilendirmelisiniz.