SEO Analizi, Sitenizi hemen test edin!

Trafiğinizi arttırmanın yolları konusunda size rehberlik edecek özel bir tavsiye alın. Google’da daha fazla trafik alabilir ve daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

SEO Raporu

SEO’ya başlarken yapılması gereken ilk şey web sitenizin güncel durumunu kontrol etmek ve muhtemel yol haritaları için potansiyel kaynakların keşfidir.

Bu SEO Testinde temel yapı, içerik, hatalar, alanadı bağlantılar ve yükleme hızı analiz edilecek, rapor oluşturulacaktır.

Birkaç saniyede web sitenizin tüm özelliklerinin raporunu alın.


Hata! Hata! Kontrol Edin! Kontrol Edin! Tamamdır! Tamamdır!SEO Denetimi ile hangi bilgileri alacaksınız

SEO testi sonucunda aşağıdaki değerli bilgileri elde edersiniz.

  1. Teknik ve meta verilerin denetimi
    Web sitenizin arama motorları tarafından taranabilirliği hakkında bilgiler.
  2. Web site yapısının denetimi
    Sayfalarınızın birbirine ve diğer web sitelerine nasıl bağlandığı hakkında bilgiler.
  3. İçerik denetimi
    İçeriğinizdeki öğelerin birbiriyle ilişkisi, anahtar kelimeler, başlıklarınız hakkında bilgiler.

Gerçekçi Beklentiler

Unutulmamalıdır ki SEO, bir web sitesinin olması gerektiği gibi yapılandırılmasından sonra başlayan, ziyaretçilerinizin ilgi ve alakası ile verim sağlayabilecek bir süreçtir. Ben SEO’yu müşterilerime gerçek bir işyeri gibi düşünmelerini tavsiye ediyorum. Bir işletme açtığınızda önce bir isme ve mekana ihtiyacınız olur. Bunu alanadınız ve hosting gibi düşünebilirsiniz. Telefon, Elektrik ve su bağlantıları, tabelası, iç ve dış dekoru gibi bir çok şart yerine getirildikten sonra işyeriniz hazır hale gelir. 

SEO Analizi, web Site yapısı ve içerik performansınız teknik olarak testlerden başarıyla geçebilir ancak bu herşeyi başardığınızı düşündürmemelidir.

Şöyle ki: arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmanız trafik alacağınızı garantilemediği gibi, trafik almanız da bu trafikten bir dönüşüm elde edeceğiniz anlamına gelmeyebilir.

Doğru SEO, hedeflediğiniz kitleyi yani alakalı trafiği web sitenize çekerek, sitenizi ziyaret eden kişileri müşterilere dönüştürme sürecidir.

Ücretsiz SEO Denetim Araçları

Web Sitelerinin SEO denetimi için birçok ücretsiz araç bulunmaktadır. Bu ücretsiz araçlar, ücretli site denetim araçları kadar özellik sunmuyorlar ancak tamamlayıcı veriler sağlayabilirler. Bir sorunla karşılaştığımda elimin altındaki ücretli veya ücretsiz tüm araçları kullanarak test yapmak isterim. Kısayollarımda ekli, nadiren de olsa kullandığım bu SEO denetim araçları işinize yarayacaktır.

Xenu Crawler

Xenu Link Sleuth, ücretsiz bir crawler programıdır. Çalışmayan iç ve dış bağlantıları denetler. Sayfa başlıklarına, artık sayfalara, yönlendirmelere ve bulunamayan, 404 hata veren sayfalar hakkında genek bir rapor verir.

Mobil SEO Aracı

Mobil SEO yu anlıyorsanız, bir arama sonuçları sayfasının (SERP) farklı konum ve cihazlarda nasıl göründüğünü test etmek önemini biliyorsunuzdur. Bazı içerikler her telefonda aynı görünmez. Bu araç web sayfanızın en popüler cep telefonlarında nasıl göründüğünü kontrol edebiliyor.

Mobil SEO Aracı Mobil Moxie

Mobile Moxie SERP denetleyicisi, arama motoru sıralamalarının çeşitli cep telefonu ekranlarında nasıl göründüğünü gösterir. Bölgesel SEO testi için idealdir. https://mobilemoxie.com günde 3 kez test hakkı veriyor bilginiz olsun.

Web Site Güvenliği Denetim Araçları

Güvenlik SEO önemli bir parçasıdır. Bir şey iyi çalışıyorsa onu pek farketmeyiz ancak site saldırıya uğradıktan ve sıralama düştükten sonra kıymetini anlarız. Bence, web sitesi güvenliği bir SEO denetiminin bir parçası olmalıdır. Bu nedenle, gerçekleştirdiğim her site denetimine kapsamlı bir güvenlik denetimi ekliyorum.

Kara Liste Denetleyicisi

Ultra Tools Blacklist Checker Bu araç, web sitenizin kara listelere eklenip eklenmediğini kontrol eder. Kara listeye alınmış olmak, web sitenizin güvenlik sorunu olduğu anlamına gelir. Epostalarınızbundan olumsuz etkilenir, spam olarak algılanır, hatta bazı kamu kurumlarına veya yüksek güvenlikli şirketlere epostalarınız hiç gitmez. Bu araçları kullanarak güvenlik sorunlarını tespit edebilrisiniz.

WordPress Güvenlik Açığı Tarayıcısı

WPScans WordPress Güvenlik Açığı Tarayıcısı Bu ücretsiz güvenlik araç, olası wordpress güvenlik sorunlarınıkapsamlı bir şekilde tarar ve raporlar.

SSL Doğrulama Aracı

SSL Labs Güvenlik Denetleyicisi SSL Labs Güvenlik aracı, HTTPS sertifika kurulumunuzdaki yanlış yapılandırmaları ve güvenlik deliklerini görir. Bir sunucuya güvenlik sertifikası eklemek kolay sanılırancak her zaman kolay değildir. Bu kullanışlı araç, gizli sorunları teşhis etmenize yardımcı olacaktır.

Gzip Sıkıştırma Denetleyicisi

GZip Sıkıştırma aracı, sitenizin GZip sıkıştırması kullanıp kullanmadığını kontrol eder. Sıkıştırma kullanmak, sunucunuzun web sayfalarınızı hızlı bir şekilde yüklemesini sağlar.

YSlow Performans Denetimi

Ücretsiz YSlow Performans Denetimi aracı, kapsamlı bir performans denetim tarayıcısıdır. 23 performans kuralından oluşan bir rapor oluşturur.

Kopya İçerik Denetleyici

Siteliner Yinelenen İçerik Denetleyicisi

Ücretsiz Siteliner kopya içerik aracı, CopyScape tarafından sağlanan bir tarayıcıdır. Siteliner, başka web sitelerinden ve web sitesinin kendi içinden birbirine kopyalanmış metinleri yakalayabilen iyi bir araçtır.  Tarayıcı 250 sayfa ile sınırlıdır.

Web Sayfası Denetleyicisi W3C Validator

Dünya Web Konsorsiyumu, HTML standartları oluşturmakla ilgilenen organizasyondur. W3C Doğrulayıcı, sitenizdeki HTML’nin geçerli olup olmadığını kontrol eden bir araçtır, ancak daha fazlasını da yapabilir. Başlık öğelerinizin bir arama motoruna nasıl göründüğünü görmek için “Anahat Göster” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.  Doğrulayıcı % 100 güvenilir değildir. Bazen sitelerde algıladığı kodlama hataları nedeniyle eksik raporlar verebiliyor.

Web Sayfası Hız Performansı Aracı

GTmetrix Hız ve Performans Denetimi, çeşitli kıyaslama puanları üretecek başka bir araçtır. Sitenizin performansını anlamak için bu puanları kullanın.

çevrimiçi başarı için seo denetimi
SEO Performans

seo fiyatları