İçerik Oluşturucu Nedir?

İçerik Oluşturucu

İçerik oluşturucu, herhangi bir ortam veya kanal aracılığıyla ifade edilme üzere eğlenceli veya eğitici materyal oluşturan kişidir.

İçerik oluşturma işi özellikle dijital içerikle ilgilidir, çünkü içeriğin çoğunluğu burada tüketilir. İşletmeler için içerik oluşturma, fotoğraf çekimleri, tanıtım filmleri, haber bültenleri, e-postalar, dijital pazarlama materyalleri, broşürler, sosyal medya, makaleler, yıllık raporlar, reklam, şirket iletişimleri ve daha bir çok materyali hazırlamak anlamına gelebilir.

İçerik Oluşturmak

Bir içerik oluşturucunun ne olduğunu ve ne yaptığını tam olarak anlamak için “içeriğin” ne olduğunu anlamak önemlidir. Yayıncılık, iletişim ve sanat endüstrilerinde içerik, değeri son kullanıcıya iletmek için bir araç aracılığıyla ifade edilen yazı, konuşma veya diğer çeşitli sanatlar gibi tüm bilgi ve deneyimler olarak tanımlanabilir. İş için daha önemli olan içerik, kullanıcıların, okuyucuların veya izleyicilerin değer elde ettiği şeylerdir.

En temel düzeyde içerik şunları içerir:

  • Bilgi ve/veya deneyim
  • Bilginin iletildiği ortam/kanal
  • Ortamın bilgi veya deneyime eklediği her türlü faydalı özellik

Burada belirtmekte fayda var ki, sunum ortamı içerik için çok önemli olsa da, yukarıdaki üçlünün en önemli parçası değildir. Bilgi ve deneyim en önemlisidir. Onlar olmadan, ortamın esasen hiçbir değeri yoktur. Sonuçta, videoları olmayan bir YouTube kanalı veya makaleler veya resimler olmayan en sevdiğiniz dergi nedir?

İşletmeler her geçen gün içerik oluşturucularla çalışmanın değerini daha fazla anlıyor. Yüksek kaliteli içeriğin kullanıcılara harekete geçmeleri için ilham verdiğini ve etkileşim yoluyla markayı, topluluğu ve sadakati birlikte geliştirebileceğini görüyorlar.

Gerçekten işe yarar bir şeyler yapalım!
Bir web sitesinin geliştirilmesinin herhangi bir aşamasında gereken görsel ihtiyaçlarınız, arama motoru uyumlandırması için çeşitli ölçeklerde SEO ile birlikte web geliştirme desteği veriyorum.  Benimle istediğiniz zaman iletişime geçin, birlikte nasıl çalışabileceğimizi ortaya çıkaralım.
Yılmaz Saraç
Yılmaz Saraç
Dijital Pazarlamayı tümden ele alan, hedef kitlenizin beklentilerini en iyi şekilde karşılayan Web Tasarım, SEO ve Sosyal Medya içerik çözümleri. Bursa SEO, Bursa Web Tasarım ve Sosyal Medya Yönetimi
Nilüfer, Bursa
1995-2021 Yılmaz Saraç®