Arama Motoru Uyumluluğu

Web siteniz arama motoru uyumlu mu, yoksa kullanıcı dostu mu?

Web sitenizin arama motoruna uyumlu olmasını sağlamak, arama motoru sıralanma konumunuzu arttırmada kritik öneme sahiptir.

Çoğu arama motoru, web sitelerindeki sayfa bağlantılarını taramak ve sayfaları yorumlamak için otomatik yazılım robotlarını kullanır. Ancak bazı web siteleri, arama motorlarının taramasını imkansız kılan teknolojiler kullanılarak oluşturulur. Arama motorları web sitenizi tarayamazsa dizine eklenmez, yani web siteniz arama sonuçlarında beklendiği gibi görünmez.

SEO danışmanınız olarak, web sitenizin arama motoru sıralamasında üst sıralarda yer almasını sağlayacak yöntem ve teknikleri sürekli tecrübe ediyoruz.

Arama motoru uyumluluğu çözümlerimiz, web sitelerinin öncelikle hedef kitlesinin gereksinimlerini karşılar; yani web sitelerimiz internet kullanıcılarına hitap eder ve aynı zamanda arama motoru dostudur.

Gelişmiş kullanıcı işlevselliğine sahip web sitesi tasarımlarının, genellikle iyi arama motoru sıralamaları elde etmeye elverişli gereksinimlerle çeliştiğine dikkat etmek önemlidir.

Son kullanıcılar, yani web sitelerini ziyaret eden insanlar ve web sitesini değerlendiren ve dizine ekleyen arama motoru örümcekleri veya robotlarının gereksinimleri çok farklıdır.

Web sitenizin sıralaması önemlidir ve ilk 20 sonuçta listelenmemişse ziyaret edilme şansı neredeyse yoktur. Bir web sitesinin en önemli hedef kitlesi kullanıcıları olsa da, web sitesini arama motorunu uyumlu hale getirme ihtiyacı göz ardı edilmemelidir.

Bugün, İnternet kullanıcılarının %80'inden fazlası web sitelerini bulmak için arama motorlarına ve dizinlere güveniyor. SEO danışmanınız olarak arama motoru uyumsuzluk sorunlarını belirlemek ve web sitenizin arama motoru konumlandırmasını iyileştirmek için çözümleri özelleştirir ve web sitenizi kapsamlı bir şekilde analiz ederiz.

Arama motoru uyumluluğu için web sitesi tasarımı, web sayfası indirme süresinden veya menü biçimleri ve içerik kullanılabilirliği gibi diğer temel unsurlardan ödün vermeden web sitenizin kullanıcı dostu bir çekiciliğe sahip olmasını sağlarız.

Son birkaç yılda ortaya çıkan popüler web sitesi geliştirme teknolojileri ile, arama motorlarının pek hoşlanmadığı harika görünümlü, hareketli siteler tasarlanmaktadır. Buna ek olarak, iFrame çerçeveleriyle site oluşturma gibi bazı eski teknikler kullanmak da yüksek arama motoru sıralamaları elde etmek için elverişli değildir.

Arama motorları için neyin daha verimli olduğunu ve ayrıca profesyonel bir web sitesinin nasıl tasarlanacağını anlıyor ve uyguluyoruz. Arama motoru sıralamalarını ve site trafiğini iyileştiren arama motoru dostu web sitesi mimarisi oluşturuyoruz.

Ana sayfanızın en yeni içeriğe bağlantı verme yeteneği ve sitenizin arama motorları tarafından üst sıralarda yer almasının fizibilitesini artıran ayrıntılı menü yapısı ve formatı gibi web sitesi tasarım öğelerini dahil ediyoruz.

Fotoğraf, video ve grafik tasarım gibi görsel çözümlerimiz, web sitenizin harika görünmesini, kullanıcı dostu olmasını ve kalıcı ve yüksek arama motoru sıralamalarına ulaşmasını sağlar.

Yılmaz Saraç
Dijital Pazarlamayı tümden ele alan, hedef kitlenizin beklentilerini en iyi şekilde karşılayan Web Tasarım, SEO ve Sosyal Medya içerik çözümleri. Bursa SEO, Bursa Web Tasarım ve Sosyal Medya Yönetimi
Nilüfer, Bursa
1995-2021 Yılmaz Saraç®