Seo Uzmanı Yılmaz Saraç Forumlar Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Kullanıcılar için mükemmel ve arama motorlarında iyi performans gösteren içerik yazmak

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son 1 Yılmaz Saraç tarafından 1 hafta 2 gün önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #12389 Yanıt
  3
  Yılmaz Saraç
  Yönetici

  Kulağa basit geliyor, ancak pek çok yazar kime ulaşmaya çalıştıklarını düşünmeden önce tuşlara basmaya başlıyor. İçerik hazırlamadan önce, kendinize şu soruları sorun: Hedef kitlem kim? Hedef kitlemi etkileyebilecek ve bilgilendirebilecek ikincil bir kitle var mı?

  Örneğin, bir doktor için web sitesi oluşturduğunuzu varsayalım. Birincil kitleniz mevcut müşteriler olabilir. Ancak, ikincil hedef kitleniz çok daha geniştir. Diğer doktorlar, tığ öğrencileri veya gelecekte bu ihtisasa ihtiyaç duyabilecek herhangi biri olabilir. İçeriğinizin daha az alakalı kitleler için de erişilebilir ve ilgi çekici olması gerekir. Bu kitleler belirli bir konu hakkında ne tür sorular sorabilir? Online olarak en aktif nerede toplanırlar? Ne tür bilgilere ihtiyaçları var?

  Güncel olarak iyi performans gösteren yazı türlerine bakarak başlayabilirsiniz. Birçok içerik arama motorlarında ve sosyal medyada binlerce kez paylaşılmıştır. Google sıralama algoritması ve tüketici alışkanlıkları sürekli değişiyor çünkü dijital pazarlama sürekli gelişmekte. Oyuna katılan herkes muhtemelen endüstrisinde olup bitenler hakkında bir fikre sahiptir. Bu nedenle, güçlü fikirlere sahip makaleler okuyucular tarafından daha fazla ilgi görmekte ve iyi performans göstermektedir. Konular hakkında güçlü görüşleri olan insanlar da genellikle neden bahsettiğini bilirler.

  Bir şey hakkında tutkulu olan yazarlar, genellikle o alanda uzmandır ve tartışmalı bir görüş oluşturma konusunda yetkilidir. Aklınıza iyi bir fikir geldiğinde fazla beklemeyin, yazın, çünkü internet sayesinde hepimiz benzer kaynaklardan besleniyoruz. Aklınıza gelen şeyin birçok kişinin aklına geldiğinden emin olabilirsiniz. Her işte olduğu gibi SEO’da da yeniyseniz önce çöpleri toplarsınız. Bu çöpler eskimiş bilgilerdir. Bazıları işe yarar bazıları yaramaz ve doğal olarak sizi eğitir, ancak ne kadar öğrenirseniz öğrenin başarılı olmanın kolay bir yolu asla olmayacak. Eninde sonunda, bir sitenin başarısını açıklamaya yarayabilecek en kesin ifade site için harcanan zamandır.

  SEO blogları ve makaleleri, çevrimiçi PR hizmetlerimizin ve sosyal medya yönetiminin gerçekten önemli bir parçasıdır.  Sitenize düzenli olarak taze içerik göndermek, potansiyel müşterilere markanızı tanıtmanın en kolay yollarından biridir. Tabii ki, bir sayfaya bir sürü anahtar kelime atarak insanları kaçırmazsanız.

  Kişilerin aradığı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini öğrenin. Bunlar rekabet edebileceğiniz seviyede olmalı ve bu anahtar kelimelerin elektronik tablosu yapın. Anahtar kelimelerinizi içeriğinizde kaç kez kullandığınızı takip edin ve hedeflediğiniz anahtar kelimeler için web sitenizin nasıl sıralama aldığını takip edin.

  Bir zamanlar, SEO uyumlu içerik yazmak sayfayı bir sürü anahtar kelime ile doldurmak anlamına geliyordu, ama oyun artık böyle oynanmıyor. Hedef anahtar kelimenizi makalenizin içine dahil etmek hala iyi bir fikir olsa da, gerektiğinden fazla kullanmak işe yaramadığı gibi zarar da verebilir. Herhangi bir SEO stratejisinde olduğu gibi, taktik kullanmalısınız. Anahtar kelimenizi başlığa, ilk 300 kelimeye ve veya H2’ye ekleyin. Her ikisinde de kullanmanın gerekli olmadığına dikkat edilmelidir. Anahtar kelime yi bir başlıkta kullandıktan sonra, diğer başlıklarda bu kelimenin varyasyonlarını kullanmalısınız. Aslında iyi bir makalede anahtar kelimenize yer bulmak zor değildir. Bunu bir ölçü olarak görebilirsiniz.

  Herhangi bir SEO uyumlu makale yazmaya başlamadan önce kendinize şunu sorun: kimin umrunda? Çoğu makale yazarı gerçek bir sebep olmadan, arkasında gerçek bir strateji olmadan sadece içeriik pompalar. İnsanların bu tür şeyleri okumak istemeyeceğini unuturrlar.

  Hangi hizmeti benzersiz, en iyi siz sağlayabilirsiniz? Başka hiçbir yerde bulunamayan hangi bilgileri paylaşabilirsiniz? Anahtar bu soruların cevabıdır.

Yanıtla: Kullanıcılar için mükemmel ve arama motorlarında iyi performans gösteren içerik yazmak
Bilgileriniz: