Google İşletme Optimizasyonu: Google My Business

Google My Business (Google Benim İşletmem), işletmelerin ve kuruluşların Arama ve Haritalar dahil olmak üzere, Google’daki çevrimiçi varlıklarını yönetebilmeleri için ücretsiz bir araçtır. İşletme bilgilerinizi kusursuzca düzenleyerek hem müşterilerin sizi bulmasına, hem de işletmenizin hikayesini anlatmasına yardımcı olabilirim.

google isletme optimizasyonu 1024x512 - Google İşletme Optimizasyonu: Google My Business

Genel SEO, çeşitli faktörlerden etkilenir. Google My Business (GMB) bunlardan yalnızca bir tanesidir, ancak Google en büyük arama motoru olduğundan, işletmenizin etkin tanıtımı için harika bir yerdir. İşletmeler GMB üzerinde otomatik olarak senkronize edilir ve güncellenir, bu nedenle GMB profilinizde ne kadar aktif olursanız sonuçlarda o kadar yüksek sıralanırsınız.

Google My Business’ı kullanarak Satışlarınızı Optimize Edin

Rakiplerinizden önde olmak, Google stratejiniz için güçlü bir pazarlama stratejisi oluşturmakla ilgilidir. Bir işletme sahibi olarak daha fazla çevrimiçi müşteri edinmek, pazarlama stratejinizi yeniden değerlendirmek ve hemen uygulamaya konması gereken yepyeni bir pazarlama planı oluşturmak anlamına gelir.

Google’ın algoritma güncellemeleri nedeniyle, deneme yanılma yöntemi çevrimiçi pazarlamada başarılı olmak için önemli bir yöntemdir. Bir algoritma güncellemesinin nasıl çalıştığını iyi anlamak için tecrübe ile birlikte sürekli test etmek ve analizler esastır. Pazarlama stratejinizi optimize etmenin en iyi yolunu bulmak, iş hedefleriniz için çok önemlidir. Google My Business listesinde, daha fazla trafik elde etmek ve işletmeniz için satışlarda artış sağlamak için birçok ayar yapabilir. Yıllardır gelişim halindeki uzmanlığımla, hergün müşterimin arama sonuçlarında fark edilmesinin değişen yollarını bulmaya çalışmaktayım.

Google My Business nedir?

İşletmenizin çevrimiçi aramalardaki görünürlüğünü yönetmek için tasarlanmış bir araçtır ve yerel arama sonuçlarında daha iyi performans göstermenize yardımcı olur. İşletme adınızı, adresinizi, telefon numaranızı, fotoğraflarınızı, hizmetleriniz hakkında bilgilerinizi ve faaliyetlerinizle ilgili diğer bilgilerinizi ekleyerek yönetilen yeni müşteriler edinmenin harika bir yoludur. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, müşterilerinizin işletme girişinize yaptığı yorumlar ve katkılardır.

GMB Nasıl Çalışır

GMB Sade ve basittir! Bir hesap oluşturmanız ve işletmenizin listelenmesini talep etmeniz yeterlidir. İstenilen bilgileri doldurduktan sonra, işyerinizin belirttiğiniz adreste olduğunu kanıtlamak için bir içinde onay kodu bulunan bir mektup alacaksınız. Sonraki işlem, işletmeniz için oluşturduğunuz girişin doğrulanmasıdır. Mektuptaki kodu işletme sayfanızda belirtilen yere girerek doğrulamayı tamamlayabilirsiniz.

Facebook’ta olduğu gibi, gösterim, girişinizin belirli bir süre içinde kaç abone ve tıklama aldığına dair bilgiler gösterilir.Aşağıdaki faktörler girişinizi sıralamanıza yardımcı olacaktır:

  • İşletmeniz, müşterinin arama hedefi ile alakalı olmalıdır.
  • Bursa’daysanız, işinizi İstanbul’da listeleyemezsiniz. Arama yapan kullanıcı ile işletmenizin konumunun en azından şehir temelinde aynı olması gerekir.

Google Business ile müşterilerin arama sırasında fiziksel konumunuzu bulması daha kolaydır. Yararlı bilgilerin görüntülenmesi, müşterinin inceleme veya geri bildirim bırakmasını kolaylaştırır. Bu incelemelere hızlı bir şekilde profesyonelce yanıt verebilmek çok önemlidir. 

GMB + SEO Danışmanlık Desteği

GMB uzmanlığımla, işinizi, ürün ve hizmetinizi arayan potansiyel müşterileri çekmeye yardımcı olacak ve daha iyi bir konum almanızı sağlayacağım. Etkileşim ne kadar fazlaysa, daha yüksek sıralama şansı o kadar artar. Sıralamanızı nasıl optimize edeceğinizi öğrenmek kolay olsa da uygulama zaman ve tecrübe gerektirebilir, ancak bir Yerel SEO uzmanının yardımıyla, sıralamanızı daha hızlı artırabilirsiniz. SEO Uzmanı Yılmaz Saraç tüm iş SEO ihtiyaçlarınız için en güncel desteği vermekte ve SEO konusunda Bursa ve İstanbul’daki başarılarıyla kanıtlanmış bir sicile sahip bulunmaktadır.

Hemen iletişim geçerek daha detaylı bilgi teklif alın.