Facebook Hesap Kurtarma

1 Makaleyi dinle

Facebook, insanların karşılıklı olarak iletişim kurmasını sağlayan düşüncelerinizi fotoğraf, video ve yazı ile ifade etmesini sağlayan sosyal medya platformudur. Şifreyi unuttuğunuzda veya bilgisayar korsanları tarafından çalındığında giriş yapamazsınız. Üye olurken verdiğiniz bilgileri hatırlıyorsanız, Facebook hesap kurtarma yöntemlerini uygulayarak hesabınızı koruma altına alabilirsiniz. Bilgileri hatırlamıyorsanız, hesabınızı kurtaramazsınız.

Giriş Yaptığınız Cihazları Kontrol Edin

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, evlerimizde tablet, cep telefonu ve bilgisayar eksik olmuyor. Tablet, cep telefonu ve bilgisayardan Facebook’a giriş yapmış olabilirsiniz. Hangi cihazdan giriş yaptığınızı bulup giriş yapabiliyorsanız, sıfırlama kodu kullanmadan yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Varsayılan Hesap Kurtarma Yöntemleri

Hesabınıza giriş yaptığınız internet bağlantısı ve cihazı kullanın. Facebook internet bağlantısı ve cihazı tanıdığı takdirde, doğrulama koduna ihtiyaç duymadan şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için hesabınızın tanımlı olması gerekiyor.

Profil Sayfasını Kullanın

Arkadaş listenizde ekli tanıdık veya ailenizden birinin hesabı sayesinde kendi profilinize ulaşın. Profil resminin yanındaki üç noktaya basarak, destek bul veya profili şikâyet et seçeneğine tıklayın. Karşınıza açılacak pencereden hesabıma erişemiyorum seçeneğini işaretleyip, ileri butonuna basın. Parola sıfırlama sayfanıza ulaştığınızda, e-posta adresinizi kullanarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Facebook Hesap Kurtarma Sayfası

Hesabınıza hiçbir şekilde ulaşamıyorsanız, www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover Facebook hesap kurtarma sayfasını kullanabilirsiniz. E-posta adresi veya cep telefonu numaranızı girerek hesabınızı tanımlayın. Şifrenizi yenilemek için girdiğiniz bilgiler doğruysa, e-posta ya da cep telefonu numaranızı seçerek devam butonuna basın. Facebook tarafından gönderilen güvenlik kodunu girerek, hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Hesabınız Saldırıya Uğradıysa Şifrenizi Değiştirin

Bilgisayar korsanları hesabınızı ele geçirerek, profilinizde kötü içerikler paylaşıp çıkabilir. E-posta ve şifre bilgileriniz değiştirilmediyse, siz daha çabuk davranıp tüm bilgilerinizi değiştirin. Güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini kullanın.

Güvenliği İhlal Ediyor Olabilirsiniz

Sizin haberiniz olmadan hackerler hesabınıza girerek kötü içerikler paylaşabilir. Spam paylaşımlardan dolayı güvenliği ihlal sebebiyle hesabınıza ulaşamazsınız. Bu durumda yapmanız gereken, www.facebook.com/hacked sayfasına giriş yapın. Hesabım bir başkasının eline geçti butonuna basın. Eski şifrenizi girin. Hesabınıza ulaştığınızda şifrenizi değiştirmeyi unutmayın.

Hesabımın İletişim Bilgilerini Değiştirdiler

Bilgisayar korsanları hesabınızı ele geçirip, iletişim bilgilerini değiştirebilir. Bu durumda e-posta veya cep telefonu numaranızı girip, hesabınızı kurtarma şansınız yoktur. E-posta ve şifrenizi girin. Karşınıza çıkan ekranda şifremi unuttum yazısına tıklayın. Şifreni yenile sayfasının alt kısmında, bunlara artık erişimin yok mu? Seçeneğine tıklayın. Yeni e-posta ve cep telefonu numarası girip, devam butonuna basın.

Bir sonraki adımda güvenilir kişilerden yardım almanız istenebilir. Güvenilir kişiler seçeneğini ayarlamadıysanız, kayıt olurken güvenlik sorularından birini yanıtlayarak parolanızı sıfırlayabilirsiniz. 24 saat bekledikten sonra hesabınıza ulaşmış olursunuz.

Kimlik Bilgilerinizi Facebook’a Gönderin

Tüm Facebook kurtarma yöntemlerini denediniz ancak başarılı olamadıysanız, kimlik bilgilerinizi Facebook’a göndererek hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Tarayıcınızı kullanarak www.facebook.com/help/contact/183000765122339 sayfasını açın.

TC kimlik numaralı kimliğinizin fotoğrafını çekip ekleyin.

Facebook’a üye olurken kullandığınız e-posta ve cep telefonu numarasını yazıp, gönder butonuna basın.