Link Oluşturma

Bu aracı kullanarak çapa (anchor) metinler, nofollow niteliği ekleme , yeni pencerede açma gibi özellikler dahil edilmiş URL linkler oluşturabilirsiniz.

Link Oluştur

SEO Analizi

Web sitenizi hemen test edin

SEO Analizi

Link Oluşturma Aracı

Her sıraya bir adres ve bir çapa metin yazın. Her adres kendi sırasındaki çapa metini kullanarak bir link oluşturacaktır. Adresi tam olarak yazın. (http veya https ya da gerikiyorsa www.) 

URL List   Anchor Text
 

Add nofollow   Open Links in New Window
Do not vary phrases (This will create just one .html link per phrase, retaining the order in which they're entered.)

 

NoFollow ve DoFollow Backlink SEO’ya Nasıl Etki Ediyor?

Dofollow ve nofollow niteliklerine sahip backlinklerin ne olduğu ve SEO’yu nasıl etkilediği konusunda ortalıkta dolaşan birçok efsana vardır. Bazıları gerçekten doğru olabileceği gibi bazılarının geçmiş te doğru, ancak şu an geçerli olmadıklarını söyleyebiliriz. Geri bağlantılar, arama motoru optimizasyonunun önemli bir parçasıdır.

Link oluşturma,yani bağlantı kurma, SEO uzmanlarına yüklenen en zor görevler arasındadır. Gerçekten işe yarayan, doğal backlinkler optimizasyon çabalarının direkt olarak bir parçası değildir. Çünkü adı üstünde, doğal değildir. Dolayısı ile backlink hizmeti bir maniplasyondur ve muhtemelen uzun vadede değerini yitirir hatta zarar verebilir. Bir geri bağlantıyı doğalmış gibi gösterebilme yeteneğine ne isim verilir bilmiyorum, ama SEO uzmanı olmadığı kesin.

Birçok türü olsa da, basitçe bir web sitesinin diğer bir web sitesindeki içeriği referans göstermesine backlink diyoruz. Bu bağlantılar SEO’yu etkiliyor ve daha yüksek sıralanmayı sağlıyor.

Bu bağlantılar birer güven oyu gibi düşünülebilir. Da kadar çok bağlantı varsa o kadar çok olumlu puan kazanılır.

Google, bir web sayfasının kaç tane geri bağlantıya sahip olduğunu ve hangi web sitelerinden geldiğini izleyerek, web sitesinin güvenilirliğini değerlendirir. Google’a göre bir web sitesi referans gösteriliyorsa beğeniliyor demektir, ancak bu referansın bir maniplasyon (ücretli bağlantılar) olmaması gerekir.

temel arama motoru sşralama faktorleri - Link Oluşturma Aracı

Arama Motoru Sıralama Faktörleri

Backlink Etkisi

DoFollow Backlink Nedir?

Dofollow backlink, arama motorlarının takip edebileceği bağlantılardır. Bu bağlantılar link veren sitenin otoritesini hedef siteye geçirir. Kaliteli bağlantılar, arama motorlarının siteye daha fazla güvenmesi ve yetkili bir site olarak görmesini sağlar. Bağlantılar varsayılan olarak Dofollow’dur, herhangi bir nitelik eklemek gerekmez

Backlink ve Önemi

Google’da yer almak istiyorsanız, kaliteli link oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Ancak unutmayın kaliteli bir backlink, 1.000 düşük kaliteli backlinklerden daha güçlü olabilir. Peki bir backlink’in yüksek kalite mi, düşük kalite mi olduğunu nasıl bileceğiz Şöyle: yüksek kaliteli backlinklerin hepsi şu özellikleri taşıyor:

 1. Güvenilir, yetkili web sitelerinden geliyorlar
  Yetki nedir? Bu kavram “Domain Authority” olarak bilinir, raporlarda DA olarak görürsünüz. Temel olarak, bir site ne kadar fazla otoriteye sahipse, yönlendirdiği siteler de bu otoriteden payını alır.
 2. Hedef anahtar kelimeyi bağlantının çapa metnine dahil ediyorlar.
  Doğal olarak, bağlantılarınızın hedef anahtar kelimenizi içeren bir metin içermesi gerekir. SEO Analizleri çapa metinler yani spesifik bağlantıların o anahtar kelime için daha yüksek sıralamalar arasında bir ilişki olduğunu göstermektedir.
 3. Link alınan site veya sayfalar birbiriyle kavramsal olarak ilişkilidir.
  Bu özellik önemli. Google doğal olarak, bağlantılarınızın kendi nişiniz içindeki web sitelerinden gelmesine önem veriyor. 
 4. “Dofollow” bağlantı
  Google ve diğer arama motorları, “nofollow” etiketi bulunan bağlantıları görmezden gelebilir. Bu konuda çalışan algoritma her ne kadar karmaşık olsa da temel anlamda bir “dofollow” link bağlantı verdiği siteye kefildir. 
 5. Bağlantının ilk kez verilmiş olması.
  Bir web siteinden birçok backlink almış olabilirsiniz ancak bu bağlantıların hiçbiri ilki kadar değerli olmayacaktır. 
xemantic logo w512 favicon - Link Oluşturma Aracı

Uygun Fiyatlarla Sanal Mağazanız Olsun
E-ticaret Siteleri + SEO

Dİlediğiniz platformu seçin

WordPress
OpenCart
Shopify
GrandNode
Magento
Hemen Başlayın

İnternetten satış yapmaya başlamanın tam zamanı