Link Oluşturma

Bu aracı kullanarak çapa (anchor) metinler, nofollow niteliği ekleme , yeni pencerede açma gibi özellikler dahil edilmiş linkler oluşturabilirsiniz.

Link Oluştur Doğru Backlink Nasıl Oluşturulur?

Her sıraya bir adres ve bir çapa metin yazın. Her adres kendi sırasındaki çapa metini kullanarak bir link oluşturacaktır. Adresi tam olarak yazın. (http veya https ya da gerikiyorsa www.) 

URL List   Anchor Text
 

Add nofollow   Open Links in New Window
Do not vary phrases (This will create just one .html link per phrase, retaining the order in which they're entered.)

 

Backlink ve Önemi

Google’da yer almak istiyorsanız, kaliteli geri bağlantılar oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Ancak unutmayın kaliteli bir backlink, 1.000 düşük kaliteli backlinklerden daha güçlü olabilir. Peki bir backlink’in yüksek kalite mi, düşük kalite mi olduğunu nasıl bileceğiz Şöyle: yüksek kaliteli backlinklerin hepsi şu özellikleri taşıyor:

 1. Güvenilir, yetkili web sitelerinden geliyorlar
  Yetki nedir? Bu kavram “Domain Authority” olarak bilinir, raporlarda DA olarak görürsünüz. Temel olarak, bir site ne kadar fazla otoriteye sahipse, yönlendirdiği siteler de bu otoriteden payını alır.
 2. Hedef anahtar kelimeyi bağlantının çapa metnine dahil ediyorlar.
  Doğal olarak, bağlantılarınızın hedef anahtar kelimenizi içeren bir metin içermesi gerekir. SEO Analizleri çapa metinler yani spesifik bağlantıların o anahtar kelime için daha yüksek sıralamalar arasında bir ilişki olduğunu göstermektedir.
 3. Link alınan site veya sayfalar birbiriyle kavramsal olarak ilişkilidir.
  Bu özellik önemli. Google doğal olarak, bağlantılarınızın kendi nişiniz içindeki web sitelerinden gelmesine önem veriyor. 
 4. Dofollow” bağlantı
  Google ve diğer arama motorları, “nofollow” etiketi bulunan bağlantıları görmezden gelebilir. Bu konuda çalışan algoritma her ne kadar karmaşık olsa da temel anlamda bir “dofollow” link bağlantı verdiği siteye kefildir. 
 5. Bağlantının ilk kez verilmiş olması.
  Bir web siteinden birçok backlink almış olabilirsiniz ancak bu bağlantıların hiçbiri ilki kadar değerli olmayacaktır.