Google SEO Nedir? SEO, arama motoru optimizasyonu veya Google gibi arama motorları aracılığıyla bulunmayı kolaylaştırmak için bir web sitesini optimize etme sürecini ifade eder. Her arama motorunun sorgu sonuçlarını getirme yöntemi nispeten bir birinden farklıdır. 

Google SEO Temelleri

İdeal olarak, içerik yazmaya başlamadan önce anahtar kelime araştırması yapmak en iyisidir. Bu, içeriğinizde hangi anahtar kelimelere odaklanacağımızı bilmemizi sağlar. Geniş ve uzun kuyruklu anahtar kelimeler karışımı kullanarak başlarız.

Google SEO anahtar kelime araştırmamızı tamamladıktan ve hedeflemek istediğimiz anahtar kelimelerinin bir listesini yaptıktan sonra, yazma zamanı! SEO anahtar kelimelerinizin içeriğinizde görünmesi gerekir, kullanıcıyı da düşünerek, aşırıya kaçmadan belirli bir oranda dağıtılır.

En değerli anahtar kelimelerin başlık, meta açıklama ve gövde içi metinlerde geçmesi önemlidir. Bu alanlar Google SEO anahtar kelimeleri için değerli yerlerdir. 

Ardından sosyal ağlarda paylaşarak ve içeriğinize bağlantılar oluşturarak optimize edilmiş içeriğinizin görünürlüğünü artırırız. Bu faaliyetler ” sayfa dışı SEO ” olarak bilinir.