Google SEO

Google SEO, Google arama motoru aracılığıyla bulunmayı kolaylaştırmak için bir web sitesini optimize etme sürecini ifade eder. Her arama motorunun sorgu sonuçlarını getirme yöntemi nispeten bir birinden farklıdır. 

Google Arama Algoritması Temelleri

İdeal olarak, içerik yazmaya başlamadan önce anahtar kelime araştırması yapmak en iyisidir. Böylelikle, içeriğinizde hangi anahtar kelimelere odaklanacağımızı bilmemizi sağlarsınız. Geniş ve uzun kuyruklu anahtar kelimeler karışımı kullanarak başlamak daha iyidir.

Google SEO anahtar kelime araştırmamızı tamamladıktan ve hedeflemek istediğimiz anahtar kelimelerinin bir listesini yaptıktan sonra, yazmaya geçebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin içeriğinizde görünmesi gerekir, kullanıcıyı da düşünerek, aşırıya kaçmadan belirli bir oranda dağıtılır.

En değerli anahtar kelimelerin başlık, meta açıklama ve gövde içi metinlerde geçmesi önemlidir. Bu alanlar Google SEO anahtar kelimeleri için değerli yerlerdir. 

Ardından sosyal ağlarda paylaşarak ve içeriğinize bağlantılar oluşturarak optimize edilmiş içeriğinizin görünürlüğünü artırılması gerekir. Bu faaliyetler “sayfa dışı SEO” olarak bilinir.

SEO’nun dev bir oyunu gibi olduğunu anlamak gerekir. Binlerce insanın aynı anda konum kazanmak için oynadığı sanal bir tablo hayal edin. Bu oyunda ödül daha fazla dönüşümdür.

Aşağıdaki linklere göz atarak Google arama motoru ve SEO hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

SEO'da Yöntemler Ve Kurallar Google Trendler Google EAT Algoritma Güncellmesi Google RankBrain Nedir?